شهردار بانه: اقدامات عملياتي شده را به معرض نمايش می گذاریم

بابك رستم‌پور، شهردار بانه در گفت‌وگويي با پايگاه خبري و اطلاع‌رساني پنجمين نمايشگاه جامع مديريت شهري و دستاوردهاي شهرداري‌هاي سراسر كشور، نمايشگاه فعاليت‌ها و عملكرد شهرداري‌ها و اطلاع‌رساني درخصوص نقاط قوت مديران شهري را مهم‌ترين وظيفه و كاركرد نمايشگاه جامع مديريت شهري دانست و گفت: همين مشاهدات عيني و تبادل‌نظر مديران شهري كه در حاشيه اين نمايشگاه انجام مي‌گيرد، مي‌تواند سبب افزايش آگاهي شهرداران  كسب تجارب ارزشمند از سوي ايشان را فراهم آورد.

 

وي افزود: همين كه شهرداران متوجه باشند كه كارهاي‌شان در معرض قضاوت و ارزيابي عمومي در يك نمايشگاه است، خود به خود كيفيت كار آنان را افزايش مي‌دهد چراكه آنان توجه بيشتري به كيفيت كار مبذول مي‌دارند.

رستم‌پور با بيان اينكه در شهرداري بانه تلاش مي‌كنيم كارهايي كه در حال انجام يا انجام آن به اتمام رسيده است را در نمايشگاه عرضه كنيم، از اين كه برخي شهرداري‌ها طرح‌هايي در دست مطالعه خود را به‌عنوان فعاليت انجام شده در نمايشگاه به معرض نمايش درمي‌آورند انتقاد كرد و درخصوص برنامه شهرداري بانه براي حضور در نمايشگاه پنجم گفت: در كليه زمينه‌هايي كه سازمان شهرداري‌ها اعلام كرده، اين شهرداري فعاليت قابل عرضه دارد از جمله اين كه شهرداري بانه در قالب سه طرح حدود 160 ميليارد تومان سرمايه جذب كرده و طرح‌هاي آن در حال اجراست. علاوه بر اين كارخانه بازيافت بانه و تفكيك زباله از مبداء است كه هم‌اكنون طرح تفكيك اجرا شده و كارخانه بازيافت هم جانمايي شده و تاسيس آن در دست پيگيري است.

وي افزود: با توجه به كاهش بودجه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي بانه فعاليت‌هاي فرهنگي شهر نيز برعهده شهرداري گذاشته شده كه در اين‌باره هم اقداماتي انجام شده است. رستم‌پور تاسيس دانشگاه علمي- كاربردي شهرداري بانه را به‌عنوان يكي ديگر از فعاليت هاي اين شهرداري ذكر و اضافه كرد: در موضوع سامان‌دهي ترافيكي هم تدابيري انديشيده شده كه در نمايشگاه در معرض ديد و قضاوت عمومي قرار خواهد گرفت.

  وي تاسيس پاركينگ طبقاتي آفتاب درخشان كه در روزهاي ابتدايي سال به بهره‌برداري رسيد را از جمله فعاليت‌هاي ديگر اين شهرداري ذكر كرد و در پايان مصاحبه گفت: مساله موقعيت جغرافيايي و فضاي نمايشگاه از اهميت زيادي برخوردار است كه در سال گذشته، مصلي تهران نتوانست انتظارات را برآورد سازد. وي با تاكيد بر اين كه فضاي نمايشگاه بايد فضايي مختص نمايشگاه و موقعيت آن براي همگان قابل دسترسي باشد، انتقال نمايشگاه به نمايشگاه بين‌المللي تهران را اقدامي مناسب ارزيابي كرد و گفت: به نظر مي‌رسد نمايشگاه بين‌المللي تهران موقعيت مناسبي براي برگزاري اين نمايشگاه باشد.

آوای موفق نمایشگاه وزارت کشور شرکت ساهامی نمایشگاه سازمان توسعه تجارت ایران